Kanada Kozmetik Bildirimi

Kozmetik düzenlemeleri – Kanada
Gıda ve İlaç Yasası’nın Kozmetik Düzenlemeleri, Kanada’da satılan kozmetiklerin sıhhi koşullar altında üretilmesini, hazırlanmasını, korunmasını, paketlenmesini ve saklanmasını gerektirir. Ayrıca üreticiler, ürünü sattıklarını Health Canada’ya bildirmeli ve içeriklerinin bir listesini sağlamalıdır. Bu, Kanada’daki tüketicilere satılan kozmetiklerin kullanımının güvenli olmasını ve herhangi bir sağlık riski taşımamasını sağlar.

Üreticiler ve ithalatçılar, kozmetiğin amacı, şekli ve içerikleri ve bileşenlerin konsantrasyonları dahil olmak üzere Health Canada’ya özel ürün bilgileri sağlamak için Kozmetik Bildirim Formlarını (CNF) doldurmalıdır. Ancak, ürünün tüm yönetmeliklere uygun olması gerektiğinden, CNF’nin sunulması satış için onay anlamına gelmez. Ek olarak, üreticiler ve ithalatçılar, kozmetik ürünlerinin, yasaklı ve kısıtlı maddelerden oluşan Kozmetik İçerik Sıcak Listesi’nde yer alan veya Yerli Maddeler Listesi’nde (DSL) yer almayan maddeleri içermediğinden emin olmalıdır. Bir kozmetik, DSL’de olmayan bir içerik içeriyorsa, bir şirketin Yeni Madde Bildirimi (NSN) sunması gerekebilir.

KANADA için  KOZMETİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Health Canada’nın Kozmetik Düzenlemeleri

Kanada’da satılan kozmetik ürünler, içerikleri ve ambalaj talepleri açısından yönetmeliklere uygun olmalıdır.

Kozmetikler ve reçetesiz satılan ilaçlar/doğal sağlık ürünleri arasında iyi tanımlanmış bir arayüz vardır ve tüm ürünler Kanada’da satılmadan önce dikkatlice düşünülmeli ve değerlendirilmelidir. Kanada’daki kozmetik ürünler, Health Canada’nın Gıda ve İlaç Yasası ile Health Canada’nın Kozmetik Düzenlemelerine uymalıdır.

Geliştirmede zaman kazanmak ve yasal engelleri azaltmak için başlamadan önce kozmetik ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kanada’da Kozmetik İçin Sıkça Sorulan Sorular

1Tüm kozmetik ürünler Kanada’ya gönderilebilir ve Kanada makamlarına herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın hemen satılabilir.

Kozmetik ürünlerin, Kanada’da satışın ilk gününden itibaren 10 gün içinde bir Kozmetik Bildiriminin tamamlanması ve sunulması yoluyla Health Canada’ya resmi olarak tescil ettirilmesi gerekir. Bu işlemin tamamlanmaması, kozmetiklerin Kanada’ya girişinin reddedilmesine veya satıştan kaldırılmasına neden olabilir.

2.Kozmetik ürün, paket etiketinde herhangi bir değişiklik gerektirmeden Kanada’ya gönderilebilir ve hemen mağaza raflarında satılabilir.

Tüm kozmetik ürünler, Kanada’da satılmadan önce çeşitli düzenlemelere göre (Health Canada’nın Kozmetik Düzenlemeleri, Health Canada’nın Gıda ve İlaçlar Yasası ve Health Canada’nın Tüketici Paketleme ve Etiketleme Yasası gibi) gözden geçirilmelidir.

3:Kozmetik ürünlerimizdeki bileşenler ABD veya Avrupa’da satış için kabul edilebilir ise, bu, formülasyonun Kanadalılar için Health Canada tarafından kabul edileceğini garanti eder.

Kozmetik ürünlerdeki her içerik, Kanada’da her bileşen için herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olmak için yasaklanmış ve kısıtlanmış içerik listesine (hotlist) göre değerlendirilmelidir.

Düzenleyici ve bilimsel uzmanlarımız, kozmetik ürünlerinizi piyasaya sürmenize yardımcı olabilir.

Kanada kozmetik kaydı , kanada kozmetik düzenlemeleri , kanada ihracat , kanadaya kozmetik gönderebilmek için gerekli düzenlemeler, kanada kozmetikler

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?