Rohs & Weee Belgesi

ROHS VE WEEE YÖNERGESİ

Rohs Sertifikası Weee 
Avrupa Birliği’ndeki (AB) Elektrikli ve Elektronik Ekipmanlarda Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS) Direktifi, Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipman (WEEE) mevzuatı ile bağlantılı olarak, belirli tehlikeli maddelerin kullanımını kısıtlayarak insan sağlığını ve çevreyi korumayı amaçlamaktadır. yeni elektronik ve elektrikli ekipmandaki maddeler.

RoHS Direktifi, pil kullanan saatler için geçerlidir.

RoHS, elektronik bir ürün atıldıktan sonra uygulanabilir hale gelir. Direktifin amacı, potansiyel olarak toksik elementlerin dünyaya geri sızabileceği ve uzun vadeli hasara ve kirliliğe ve dolayısıyla insan sağlığına yönelik riske neden olabileceği durumlarda, ürün atıldıktan sonra sağlık ve çevresel riskleri azaltmaktır.

RoHS’nin kurşun, cıva, kadmiyum, altı değerlikli krom, polibromlu bifeniller (PBB’ler) veya polibromlu difenil eterler (PBDE’ler) içeren elektrikli ve elektronik ekipmanların (pil kullanan saatler dahil) üreticilerini, satıcılarını, dağıtımcılarını ve geri dönüştürücülerini etkilemesi amaçlanmıştır ve Hem üretilen hem de AB’ye ithal edilen malzemeler.

WEEE belgesi  ve RoHS belgesi  Direktifleri, elektronik endüstrisine bir dizi zorluk getirir. WEEE, elektrikli ekipmanın geri kazanılmasını ve geri dönüştürülmesini gerektirir ve RoHS, 1 Temmuz 2006’dan sonra satılan yeni elektrikli ekipmanlardan kurşun (kurşunlu lehim dahil), cıva, altı değerlikli krom, kadmiyum ve iki alev geciktiricinin çıkarılmasını zorunlu kılar.

Kurşun, cıva, kadmiyum, altı değerlikli krom, polibromlu bifeniller veya polibromlu difenil eterler içeren elektrikli ve elektronik ekipman üretiyor, satıyor, dağıtıyor veya geri dönüştürüyorsanız, Elektrikli ve Elektronik Ekipmanlarda Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS) Direktifi geçerli olabilir. Uyum sağlamak için bu tür tüm ürünlerin kontrol edildiğinden emin olmalısınız. Sınırlar, ürünün her bir bileşen parçası için geçerlidir.

rohs wee için Ağırlığa göre sınırlar:

%0,1’den az

Merkür

%0,1’den az

Krom (VI)

%0,1’den az

Kadmiyum

%0.01’den az

Alev geciktiriciler

%0,1’den az

( rohs belgesi için Bunlara Polibromlu bifeniller – PBB’ler ve Polibromlu difenil eterler – PBDE’ler dahildir)

“Elektrikli ve elektronik ekipman üretiyor, satıyor, dağıtıyor veya geri dönüştürüyorsanız… RoHS Direktifi geçerli olabilir.”

rohs  weee belge ve test  , rohs belgelendirme hizmetleri , rohs test hizmetleri için , rohs sertifika  test ve belgelendirme uzmanlarımıza danışın.

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?