Uts Ürün takip Sistemi Sağlık Bakanlığı Bildirimleri

ÜRÜN TAKİP SİSTEMİ (ÜTS) UTS DANIŞMANLIĞI
Ürün Takip Sistemi
Ürün takip sistemi ,türkiyede  tüm ilaç cihazlarının ve kozmetik ürünlerin üretim hattının, satış ve kullanım yerinin ve hastanın izlenebilirliğini sağlayan bir e-devlet uygulamasıdır. UTS projesi TC Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından   2017 senesinde  hizmete sunulmuştur.

ürün takip sistemi T.C Sağlık Bakanlığı ile entegre bir sistemdir.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) denetimine göre, tıbbi cihaz veya kozmetik ürünleri üreten, ithal eden, dağıtan, tıbbi cihazları pazarlayan kişi ve hastanelerin ÜTS aracılığıyla izlenmesi ve denetlenmesi amaçlanmaktadır. ÜTS için gerekli tüm altyapı çalışmaları geliştirildi

%100 yerli sermaye ile her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.
ÜTS sistemi ile tıbbi cihaz ve kozmetik sektöründe ihtiyaç yaklaşımı benimsenecektir. Bu sistemde bir rolünüz varsa (üretici, ithalatçı veya pazarlamacı olarak) stok bildirimlerinizi yarı veya tam otomatik hale getirerek iş yükünüzü hafifletiyor ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Entegrasyon hizmetimiz sisteminize özel olarak sunulmaktadır.

Ürün Takip Sisteminin  Faydaları uts sisteminin faydası ,
UTS Sisteminin Avantajları
uts ile Güvenli Ürüne Erişim
uts ile Verimli Denetim
uts ile Sağlık Politikasının Geleceği
uts ile Ekonomiye Güçlü Katkı

uts ile Güvenli Ürüne Erişim
Tüketici ve Hasta güvenliği birincil avantajlarından biridir. Piyasadaki tüm ürünleri kontrol ederek ve denetleyerek kaçak, kalitesiz ve güvenli olmayan ürünlerin dolaşımdan çekilmesinde kilit rol oynar. Mevcut kusurlu, sahte veya bozuk ürünlerin tedavülden kaldırılması için en makul sistem olarak belirlenmiştir. Ürünlerin üretim aşamasından müşteri ve hasta kullanımına sunulmasına kadar sevkiyat ve depolama koşullarını takip ederek etkin bir denetim sistemi sağlar. Böylece tıbbi cihazların envanter, bakım, onarım, kalibrasyon ve garanti süreçlerinin etkin izlenebilirliği sağlanmaktadır.

uts ile Aktif Denetim
Kusurlu, sahte veya bozuk ürünün tüketici veya hasta kullanımına sunulmadan dolaşımdan çekilmesi amaçlanır. Aktif bir denetim sonucunda gerçekleştirilen kontroller sayesinde tüketici ve hasta güvenliği sağlanacaktır. ÜTS sayesinde ürünün tedarik lokasyonuna veya ürüne ait diğer birincil bilgilere ulaşılabilecektir. Tüketicilerden veya hastalardan alınan geri bildirimler ile eş zamanlı olarak sorunlar tespit edilecektir. Mobil geri bildirim uygulamaları bu anlamda kilit rol oynayacaktır.

uts ile Sağlık Politikasının Geleceği
ÜTS sistemi sayesinde T.C Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumlar kısa planlarını kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Sağlık politikalarının belirlenmesinde kilit rol oynayacak olan bu proje;

Ülkelerin ulusal ekonomiye katkıları ayrı ayrı ölçülecektir.
Sistemden elde edilecek istatistiksel veriler ile üretim ve stok politikaları oluşturulacaktır.
Vücuda yerleştirilen cihazlar karşılaştırılacak ve buna göre politikalar oluşturulacaktır.
İadede ürün hareketliliği konusunda bilgi eksikliğinden kaynaklanan sorunlar çözülecektir.
Sistemde kayıtlı envanter ile acil veya olağanüstü durumlarda daha hızlı ve stratejik kararlar alınacaktır.

uts ile Ekonomik Katkı
Envanter takibi ile kayıt dışı ürün ve aksesuarların tüketicilere ve hastalara ulaşmasının önüne geçilerek ekonomiye büyük katkı sağlanacağı öngörülmektedir. Tıbbi cihazlarda kullanılacak yedek parçalar takip edileceğinden tüketiciler ve hastalar rahatlamış olacaktır. Sık karşılaşılan bir sorun olan aynı ürün için fiyat farkının ortadan kalkması beklenmektedir. ÜTS ile tıbbi cihaz üretimi ve ithalatında vergi politikalarının belirlenmesi sayesinde gelecekte ülke ekonomisine katkısı çok daha yüksek olacaktır.

kozmetik ürünlerin bildirimi kaydı , tıbbi cihaz kaydı bildirimi  sağlık bakanlığı , ürün takip sistemi online , sağlık bakanlığı ürün takip sistemi UTS hakkında tüm merak ettikleriniz ile ilgili kavi danışmanlık uzmanlarımıza danışabilir destek alabilirsiniz.

kozmetik ürün kaydı , tıbbi cihaz kaydı , ürün takip sistemine bildirilmesi gereken ürün grupları , uts firma kaydı , ürün kaydı için gerekli belgeler nelerdir , uts hakkında tüm bilinmesi gerekenler , uts bildirimin faydaları, şirketlerin izlemesi gereken yol haritası , hangi aşamada uts ye bildirim yapmalıyım , tüm ürünlerimi kaydetmelimiyim , yoksa uts konusunda muafiyet var mı, KAYIT BİLİDİRİM ve daha fazlası için lütfen bize ulaşın. Türkiye tıbbi ilaç ve cihaz kurumu TİTCK  Sağlık bakanlığı bildirim gereksinimleri için bize ulaşın.

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?