EAC Belgesi

Gümrük Birliği bölgesi için tehlikeli konumları kolaylaştırın Avrasya Uygunluk (EAC) sertifikası çeşitli pazar standartlarının ve düzenlemelerinin gereksinimlerini karşılamak için ürün testi ve belgelendirme hizmetlerini bir araya getirerek küresel pazarlara girişi basitleştirmeye yardımcı olur. Konumunuz ne olursa olsun, yönetim ve proje yönetimi maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan ve Küresel Pazar Erişiminizi hızlandıran tek, kolaylaştırılmış bir süreç sağlayabilir. Kavi markası, yerel, bölgesel veya uluslararası pazarlarda sertifika verenler, kurulumcular ve düzenleyiciler tarafından oldukça tanınmakta ve kabul edilmektedir. Yeniliklerinize değer katmak için küresel marka kabulümüzden ve güveninizden yararlanın.

EAC Ex Sertifikasyonuna genel bakış
15 Şubat 2013 tarihinden itibaren, Tehlikeli Yerler ürünlerine Gümrük Birliği bölgesi, Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan’a erişim sağlamak için EurAsian Conformity (EAC) Ex sertifikası gereklidir. EAC Ex sertifikası, “patlayıcı ortamlarda kullanılması amaçlanan ekipmanın güvenliğine ilişkin” Gümrük Birliği Teknik Yönetmeliği TP TC 012/2011 ile uyumluluğu gösterir. EAC sertifikalarının verilmesi amacıyla Rus sertifikasyon kuruluşu NANIO CCVE ile bir Mutabakat Zaptı (MOU) var.

Avrasya Ekonomik Birliği (EAEU), Belarus, Rusya Federasyonu, Kırgızistan, Kazakistan ve Ermenistan’ın gümrük ve ekonomik birliğidir. Üye ülkeler arasında bir serbest ticaret alanı oluşturur. 2015 yılından bu yana EAEU, eski Avrasya Gümrük Birliği EACU’nun yasal halefidir. Avrasya Ekonomik Birliği alanında ortak bir gümrük tarifesi, birleşik ticaret kuralları ve uyumlaştırılmış teknik standartlar geçerlidir.Avrasya Uygunluk İşareti – EAC – ürünlerin Avrasya Ekonomik Birliği (TR CU ve TR EAEU) değerlendirme prosedürlerinin tüm Teknik Düzenlemelerine uygun olduğunun resmi kanıtıdır. Yeni ortak sertifikasyon sistemi, Rusya Federasyonu’nun Teknik Düzenleme süreçlerine dayanmaktadır.

Tüm Teknik Düzenlemelere uygun olan ve EAC sertifikası ile onaylanan ürünlerin, EAEU içinde sınırları geçmesine ve satılmasına izin verilir. Bu, GOST-R, TR veya GOST-K gibi başka bir ulusal uygunluk sertifikası gerektirmez.

Gümrük birliğinin gerekli sertifikaları, ürün muayene edildikten sonra bir üye ülkede akredite edilmiş bağımsız bir onay kuruluşu tarafından verilebilir.

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?