Iso 13027 Hijyen ve Santitasyon Belgesi

Iso 13027 Hijyen ve Santitasyon Belgesi

Iso 13027 standardı ; hijyen ve santitasyon kapsamında üretimde uygulanması gereken protokolleri düzenlemektedir.Tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından üretimi yapılan gıdaların güvenliği ve kalitelerini denetleme amaçlı 2008 yılı itibariyle ilgili yönetmelik düzenlenmiştir.Gıda imal eden kurum ve kuruluşlar bu yönetmelik kapsamında ve hijyen santitasyon koşulları konusunda belirlenen kuralları uygulamak ile yükümlüdürler. Gıda üretiminde belirli standartların uygulanması hijyen koşullarına uyulması ; firma kapsamında gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Hijyen ve Santitasyon Belgesi Iso 13027 ; firma çalışanlarının niteliklerini , makine ile ekipmanların teknik donanımlarını , çevresel açıdan gözlemlenen faktörleri , çalışan hijyenini , kullanma suları içme suları denetlenmesini , mikrobiyel biyolojik ajanların incelenmesini , yüzey hijyen konrolünü ve bu kapsama giren çalışmaları kontrol mekanizmasıdır. Bir sistem kontrolünde Gerekli teknik dosya hazırlanması ve bu dosyada bulunan prosedürlerin hijyen kapsamına uygulanmasını kapsar.

kavi danışmanlık , İso ts 13027 hijyen ve santitasyon kapsam gereklilikleri ;

Hijyen santitasyon belgesi gereklilikleri ve uygulanma şartları konusunda uzmanlarımızdan destek alabilir siniz. ISO 13027 belgelendirme sürecinde firmanıza hijyen ve santitasyon kapsamında olumlu gelişmeler sağlanmaktadır. Hijyen olmazsa olmaz bir koşuldur. hijyen prosedürlerinin bir sistem dahilinde uygulanması firmanıza kurumsallık kapsamında bir çok destek sağlar .Iso 13027 belgesine sahip olmak amacıyla bir adım önde başlamak için lütfen bize ulaşın. Sağlık ve Hijyen en birinci koşul olmakla beraber sistemin sürdürebilirliği açısından fark yaratmaktadır.13207 hijyen sertifikası için gerekli koşul ve standartları gelin birlikte sağlayalım. Adım adım 13027 sistem kurulumu için profesyonel uzmanlarımıza danışabilirsiniz. iso 13027 hijyen santitasyon belgesi
kapsamında gerekli bilgi ve evraklar için lütfen bize ulaşınız.

ISO 13027 hijyen Belgesi ; teknik dosya hazırlama ve sistem kurulumu

 

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?