Wras Belgesi

WRAS BELGESİ

Dünya için su ; vazgeçilmezdir. Su kaynakları en az su kadar önem taşır.

Bu nedenle su kaynaklarının temas ettiği ekipmanlar uygun kalite ve standartlara göre üretilmelidir.dünya çapında büyük bir pazarda yerinizi almak istiyorsanız ; su ekipmanlarınız wras gerekliliklerini sağlamalıdır.

Water Regulations Advisory Scheme  ; wras belgesi  , bir malzeme veya ürünün su yönetmeliklerine uygun olduğunu gösteren bir sertifika işaretidir.

Wras kriterlerine uymayan ; Uygun olmayan malzemelerden yapılmış ürünler ,  metali  çözer  ve ortaya  hoş olmayan tad ve koku salınımı gerçekleşir. Bu durum insan sağlığını olumsuz yönde etiler, bakteri oluşumunu arttırır, ve su kaynaklarının kirlenmesine neden olur. Ortaya çıkan bu durum , su temini için gerekli mevzuatlara da insan sağlığına da aykırıdır.

Wras Malzeme güvenliği testleri  6920 İngiliz Standardına  göre yapılmaktadır

Wras sertifikalı malzemeler

Wras sertifikalı ürünler

Bir noktada su  geçişleri olan mazlemelere uygulanan bir standarttır. wras onaylı olmayan ürünlerden güvenli su akışı sağlanmaz.

BS 6920  wras  ;  beş ayrı testten oluşur ,

Wras tetstinin amacı , ürünlerin kötü tat ve kokulara maruz kalmasını önlemek , bakteri oluşumunu izlemek , ürünlerin insan sağlığına ve çevreye olan zararlı etkilerini kontrol altına alma amaçlı yapılır.

Wras onayı hangi ürün ve malzemeler için sağlanabilir ?

Güvenli olmayan su kaynakları tüm insanlığı olumsuz etkisine almaktadır. En önemli ayrıntılardan biri bu ekipmalarının güvenli şart ve koşullarda üretilmelerini sağlamaktadır.

Wras su kaynağının  bağlı olduğu tüm ekipmanları kapsar ; genellikle musluk , vanalar , duş malzemeleri , plastik ara musluk parçaları gibi ; ürünlere uygulanmaktadır. Wras onayı ; bir ürünün kalitesini açıkça ortaya koyar , tüketiciler için daha çok tercih noktasında önemli rol oynar. wras sertifikasına sahip ürünler ; su kaynaklarının kirliliğine sebep olmaz , dolayısıyla insan ve halk sağlığını tehlikeye atmaz. Kamu sektörlerinde yüzlerce insanın bulunduğu ; su kaynağı ile temas edilen yerlerde ; su kaynaklarının güvenli olması zorunludur. Wras belgeli su ısıtıcılar  wras onayı için ; sıkı mekanik test aşamalarını geçmektedir ,  wras onayı , yeniden izleme , araştırma ve tasarım gerektirir.

Wras sertifikası ; wras belgesi gerekli koşul ve standartları sağladığı sürece beş yıl geçerlidir.

Wras sertifika işareti , wras belgesi ,wras sertifikası , musluk aparatları wras serifikası, çeşme wras sertifikası , boru wras belgesi.

İngiltere içme suyu wras belgesi , Birleşik Krallık wras sertifikası

wras sertifikası; wras hakkında merak ettikleriniz için lütfen bize ulaşın

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?