Günümüzde 150 ‘ den fazla 40 ‘ a yakın sektörde 50 binin üzerinde işletme  sedex üyeliğine sahiptir. sedex firmaların doğru ,  biliçli karar vermelerine ,  güvenlik ,  iş hakları , sağlık konusunda ,çevre  ve aynı zamanda iş etiğinde performanslarını kaliteli hale getirmeleri  hususunda  oldukça önemli yol gösterici rol 0ynamaktadır.

Sedex denetimi yetkisine sahip  bazı  onaylı  kuruluşları ise  şöyle sıralayabiliriz ,  Wieta ,İntertek,SGS,TÜV SÜD ,KSSA , ALGI , SMT  Globa , Sercura  Limited , AAG Members , Partner Africa , TÜV  Rheinland,  WRAP, Accordia   , Bureau  Veritas , Level Works )  Gibi söylenilebilir .

 

Sedex denetiminin firmalara olan faydalarını şöyle aşağıdaki gibi sıralayabiliriz :

SEDEX veri tabanında  markalar ve alıcılar  dahil , tedarikçilerin sosyal uygunluk  denetimlerini paylaşabilir , ve tedarikçilerin sosyal uygunluk denetimlerini raporlayabilirler.Sedex  katılımcılar ve kullanıcılar için ortak bir platformdur , bilgi paylaşımı için gereklidir, etik tedarik halkası sağlar.

Sedexin . kaynak kullanım hususunda  15 yıllık bir deneyimi vardır.Sedex Etik ticaret ve birleşmiş milletler girişimi gibi en bilinen kuruluşlar ile işbirliği içerisindedir.Sedex geleceğin ticaretinde teknoloji ile çalışma ve doğru bilgiye erişimin önemini vurgulamaktadır.

Günümüzde bir çok işletme ,güvenlik ,sağlık, işçi hakları , iş etiği ve çevre hususlarındaki başarılarına hükmetmek için sedex ‘i tercih etmektedir .sedex kulanıcılarına  çok fazla standart, veri ve sertifikasyon toplama , ilime dayalı iş karaları  verebilme ve diğer ağlarda kaliteli hale getirme olanakları sağlarken sürekli kaliteli hale getirme fırsatı vermektedir  .

 Sedex belgesi , tedarik ağında işletmelerin işlerini kolaylaştıran evrensel bir organizasyon platformudur . evrensel tedarik ağında etik iş uygulamaları, iyileştirme süreçleri sorumlu ve  kar amacı hedefleyen bir platformdur sedex . tedarik ağında bulunan işletmelerin etik ticaret hususunda gelişmelerini amaçlayan sedex Alıcıların bu amaçla tedarik ağındaki tehlikelerin  konumlandırılmasına yardım etmektedir .

 Günümüzde  çok fazla işletme , güvenlik , sağlık ,çevre ,işçi hakları ve iş  etiği konularındaki başarılarına hükmetmek için sedex’ten faydalanmaktadır . Sedex kulanıcıları birçok standart , veri ve sertifikasyonu toplamak  ilime dayanarak kara verme ve diğer ağlarda sıkça iyileştirme yapma fırsatı sağlamaktadır.

Sedex  belgesinin önemleri nelerdir aşağıdaki gibi  sıralayabiliriz:

-kulanıcı işletmeler etik başarı konusundaki verilerine hükmederek zaman , maliyet ve gelişimi destekleyerek  önemli bilgiler öğrenmektedirler.

Sedex belgesi sahibi olabilmek   SGS ‘den sedex üyeleri etik ticaret  denetimi (SMETA) kurallarına uygun , üç maddeden oluşan bir denetim süresi başarıyla tamamlanmalıdır . Bu denetim süresinin maddeleri şöyle sıralanabilir ;

 • Denetim bölgesi meydana getirmek.
 • öz değerlendirme gibi bazı formların doldurulması ve düzenlenmesi.

Raporlama süreci dahil edilebilir ..

Sedex denetimi sırasında istenen bazı evrakları şöyle aşağıdaki gibi özetleye biliriz;

 • Kullanılan zararlı kimyasalların listesi ve sds formları
 • çalışanların listesi
 • personelin yıllık izinlerinin kayıt listesi
 • emisyon ve gürültü ölçüm raporlamaları hakkında detaylı bilgiler
 • içme sularının analiz raporları
 • topraklama uygunluk belgesi raporu
 • işyeri hekimi görevlendirmesi
 • varsa toplu iş sözleşme detayları
 • çalışan personel işe giriş ve çıkış raporlamaları
 • maaş barkod listesi
 • fenni uygunluk raporlamaları hakkında detaylı bilgi
 • kazancı belgesi ve forklift kullanıcısının ehliyeti
 • yangın ekipmanları listeleri
 • ilkyardımcı eğtim ve ilkyardım sertifikalandırma
 • acil durum eylem planlama raporları ( adp )
 • sosyal uygunluk politika dökümantasyon raporları

sedex belgesi ile ilgili merak ettikleriniz , sedex için gerekli olan dökümantasyon listeleri ,sedex üyelik ücretlendirme tarifesi , sedex türkiye için gerekenler , sedex denetiminde karşımıza çıkan sorular ve cevapları , sedex eğitim belgeleri , ve sedex denetimi , aynı zamanda sedex belgelendirilmesi için tüm merak edilenleri uzmanlarımıza danışabilir , tüm bu konular hakkında teklif alabilirsiniz.

Kurumsal sedex uzmanlarımız tarafından profesyonel destek almak için lütfen bize ulaşın.

sedex danışmanlığı bilgilendirme sertifikasyon kriterleri  , sedex denetimi öncesi hazırlık süreci standartlar hakkında bilinmesi gerelenler  ,  ve sedex belgelendirme , sedex denetimleri , sedex belgesi verebilen firma listesi , sedex profesyonelleri hakkında  ; KAVİ DANIŞMANLIK profesyonel sedex belgesi danışmanlığı, kurumsallık için profesyonel çözümler ve sedex için herşey , sedex belgesi için en kolay çözümler , kurumsallığa adım atarken sedex kriterleri ve sertifikasyonu hakkında çözümler için lütfen bize danışın.

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Kavi Danışmnlık
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?